10 технологій, які полегшать ваше повсякденне життя.

10 технологій, які полегшать ваше повсякденне життя.

Завдяки фільмам про майбутнє та чисельним книжкам письменників-фантастів ми зрозуміли, що колись будинки таки стануть «розумними». Але це «колись» вже настало. Якщо ви думаєте, що творці електронних пристроїв вдосконалюють лише телефони та телевізори, ви не заглядали до категорій «Розумного будинку». Ось 10 технологій, котрі ви можете використовувати вже сьогодні!

1. Горщик для квітів

Один із найменш очікуваних – це розумний горщик для квітів.

Будемо відверті, не кожному вдається зберігати життя улюбленим рослинам, а в когось навіть кактуси не виживають. Але зелені квіти у помешканні не тільки додають свіжого повітря, але й створюють відчуття затишку.

Не відмовляйте собі у бажанні виростити на підвіконні маленьку оранжерею –розумні вазони допоможуть вам у цьому. Вам більше не треба регулярно поливати рослини, адже спеціальний контролер реагує на рівень вологості ґрунту. Тож вам не треба боятися, що ви висушите або втопите квітку у своїй турботі.

До того ж ви можете без страху використовувати ці вазони задля прикрашання своєї оселі зовні – вони можуть бути прикріплені до балкону або зовнішнього підвіконня, аби радувати не тільки вас, а й оточуючих. Навіть в спекотну літню пору нічого не загрожуватиме вашим рослинам – система поливу буде працювати в залежності від клімату, а сам горщик не потріскається та не втратить колір.

2. Робот-пилосос

Робот-пилосос – це мрія кожної господарки. Він здатен повністю позбавити вас від неприємних прибирань. Якщо ви нехтуєте витирати поверхні щодня, цей робот зробить все замість вас.

Все, що вам потрібно зробити, це влити в нього воду та вибрати щітку для прибирання, яка відповідає вашим поверхням. В середньому такі помічники можуть охоплювати до 100 квадратних метрів всього за годину та зробити вашу підлогу блискучою та новою на вигляд.

Це незамінний гаджет для тих, хто має тварин. Шерсть, що застрягає в килимах та копиться під ліжком або софою, збирає пил та не так часто видаляється. Але цей малюк дістанеться навіть дальніх кутів. До того ж є моделі із функціями вологого прибирання, що є незамінним для власників приватних домів та жителів перших поверхів. Пил копиться дуже швидко, а прибирати кожного дня незручно. З цим пристроєм ваша підлога буде чистою та безпечною навіть для малюків.

3. Електрична щітка

Розумні технології не обійшли й гігієнічні пристрої. Електричною щіткою мало кого можна здивувати, але прогрес зробив ще один крок вперед. Тепер зубна щітка буде стежити за тим, як ретельно і старанно ви чистите зуби. Частота рухів, сила натискання і тривалість процедури – всі дані передаються на смартфон, формуються у вигляді наочної статистики та аналізуються додатком. Після цього ви можете отримати рекомендації про те, як поліпшити свій щоденний ритуал.

Ця щітка стане вашим персональним дантистом, адже багато проблем з яснами та зубами з’являються саме через неправильне використання зубної щітки. До того ж ваша дитина з малих років знатиме, як це робити правильно.

4. Ваги

Ваги, або розумний аналізатор тіла – це пристрій для відстеження стану здоров'я. Хоча це виглядає як нормальні ваги, цей аналізатор містить детальні дані про здоров'я вас та вашої родини. Він вимірює вміст жиру в організмі, частоту серцевих скорочень та якість повітря в приміщенні разом із вашою вагою. Дані можуть бути синхронізовані з сервером за допомогою мобільного додатка. Ви можете легко встановлювати цілі та стежити за прогресом. Додаток може створювати графіки якості повітря, доручаючи вам очистити приміщення, коли це потрібно. Це цілісний пристрій для стеження за станом здоров'я, який допомагає вам піклуватися про ваше тіло.

5. Tехнологічний термостат

«Розумний» будинок – це також ідеальний клімат у вашій оселі. Це не дивно, що ви ніколи не могли цілком контролювати температуру, вологість та інші показники, адже стежити за цим дуже складно. Набагато простіше використовувати для цього технологічний термостат. Крім того, він оснащений спеціальними фільтрами, які допомагають контролювати стан та якість повітря в оселі.

Ви можете вбудувати «розумну» систему вентиляції під час ремонту, або придбати вбудовується прямо в будинок. У неї можуть бути сенсори температури та тиску, а дані ви отримуватимете на свій смартфон.

Але є інший варіант, як, наприклад, метеостанція Netatmo Weather Station. Вона здатна визначити «погоду в домі» завдяки датчикам якості повітря, концентрації вуглекислого газу, вологість та атмосферний тиск. Завдяки їй ви знатимете, коли слід відкрити вікна на провітрювання, аби ваш мозок отримував достатню дозу чистого повітря для розумової діяльності. Якщо ви бажаєте контролювати клімат усього будинку, ви можете придбати додаткові модулі.

6. Cвітлодіодні лампочки

Ще один не очевидний, але вже популярний девайс – «розумні» бездротові світлодіодні лампочки.

Освітлення вдома стало зручним з інтелектуальною системою світлодіодних систем. Ви можете попрощатися зі звичайним вимикачем на стіні та користуватися новітньою технологією освітлення, якою можна керувати через ваш смартфон. Система управляється за допомогою мобільного додатка через Wi-Fi. Ви можете вмикати чи вимикати світло віддалено або запланувати їх увімкнення або вимкнення, встановити ту яскравість світіння, яка ідеально підходить до ситуації, за допомогою телефону або планшета. Високоякісні енергозберігаючі світлодіодні ліхтарі ідеально підходять для домашнього та офісного оточення.

Навіть лампочки стали розумними!

7. Pозумний чайник

Здавалося б, нащо людині розумний чайник? Але і в цього пристрою є переваги. Ви можете керувати ним за допомогою свого смартфону: задати температуру, яка буде підтримуватися пристроєм протягом якогось часу. Або ви можете вказати точну температуру води, яка вам потрібна – чайник забезпечить вас ідеальною водою для приготування напою. Наприклад, всі ми звикли заливати чай водою, що щойно закипіла. Але чайні гурмани так не роблять, адже це «вбиває» чайне листя. Потрібна для цього температура складає на 100 градусів, а 95. Тож ви зможете насолоджуватися справжнім чаєм із цим розумним пристроєм.

Та неможна забувати про головну перевагу – ви можете встановити температуру задля того, щоб ваша дитина не обпеклася, поки буде навчатися самостійності.

8. Камери спостереження

Навіть якщо ви не зберігаєте вдома якісь цінності, ваша оселі – це ваша фортеця, тож затишок неможливий без відчуття безпеки. Для цього люди встановлюють камери спостереження. Ви знатимете все, що відбувається вдома, поки вас немає. І для цього не треба постійно перевіряти камери, як охоронець.

Сучасні пристрої можуть відправляти вам повідомлення на смартфон, коли відбувається щось незвичайне, адже вони обладнані датчиками руху. Ви також можете послухати, що відбувається вдома, поки вас немає. Це оцінять і власники тварин, бо всім завжди цікаво, чим займається їх вихованець, коли нікого немає вдома. Якщо він бешкетує, користуючись вашою відсутністю, ви можете дати йому команду навіть на великій відстані – камеру обладнано не тільки мікрофоном, а й динаміком. Тому ви можете використовувати її не тільки для стеження за порядком в домі, а й для бесід по відеозв’язку.

Найкраще – це обладнання надзвичайно легко налаштувати, що робить його чудовим відправним пунктом для перетворення вашого будинку на розумний.

9. Розумний замок

Якщо ж ви вже почали перетворювати свій дім на щось технологічне, зверніть увагу на оновлення свого замку.

Цей розумний замок використовує з’єднання Bluetooth, щоб зафіксувати, коли ви та ваш смартфон залишаєте приміщення. Ви можете надати право доступу друзям та членам сім'ї за допомогою спеціально згенерованого ключа. Кожного разу, коли хто-небудь відкриває двері, ви будете отримувати повідомлення на телефон.

10. Пошуковий брелок

Для тих, хто постійно губить речі, котрі щойно тримав в руці, теж винайшли пристрій. Якщо ви мріями подзвонити своїм ключам від авто, щоб їх знайти, вам потрібен такий пошуковий брелок. Ця незамінна річ допоможе вам слідкувати за вашим собакою, який любить побігати, або кішкою, що має звичку тікати по пригоди. Ви будете позбавлені того, щоб шукати вихованця та розклеювати оголошення, адже цей брелок вкаже точне розташування загубленого.

Ви можете поступово додавати розумні технології до вашого помешкання, аби повністю відчути їхній позитивний вплив на якість вашого життя!

Фото Aaron Yoo

Більше