Відгук
  Навіщо потрібна страховка
  27-01-2019

  Навіщо потрібна страховка

  Навіщо потрібна страховка: розбираємо найпопулярніші види страхувань

  Більшість зустрічає термін «страхування» тільки в медіа – в кіно люди страхують один одного, аби отримати компенсацію після загадкової смерті партнера, а реклама пропонує оформити поліс, щоб бути спокійним. Та де цей спокій та чи насправді жити легше, коли в вас є виписка зі страхової компанії? Розбираємо найбільш популярні види страхувань.

  Яким буває страхування

  Страхування – це спосіб захистити вас та ваше майно від різних ризиків. Воно буває двох видів:

  - обов'язкове;

  - добровільне.

  У першому випадку страхування необхідно – це продиктовано законом. Видів обов'язкового страхування небагато:

  - для медичного застосування (ОМС), що часто предоставляє виробництво та підприємці для своїх робітників;

  - пенсійне (ми згадували про цей вид страхування в нашій попередній публікації);

  - страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) для власників транспорту;

  - страхування відповідальності для бізнесменів, а також для декількох груп професіоналів. Наприклад, необхідно страхуватися тим, хто працює нотаріусом, депозитарієм, кадастровим інженером, оцінювачем, арбітражним керуючим або митним представником.

  Буває, що страховка – обов'язкова умова видачі візи для в'їзду в деякі країни. Але з точки зору закону це не обов'язковий вид страхування.

  Добровільне страхування – це, як зрозуміло з назви, свідомий вибір. Застрахувати можна практично все: футболісти страхують ноги, співачки – голос. Можна застрахувати життя, здоров'я, будинок, дачу, машину. Всі види страхування перераховані в законодавстві. Та ми розберемо ті, що зустрічають більшість з нас – страхування під час подорожей та автоцивілка.

  Навіщо потрібно страхування авто?

  Страховка не убезпечить від нещасних випадків, стихійних лих, банкрутства, хвороб та інших неприємних речей. Зате допоможе покрити збитки.

  Подряпина на новій машині – неприємно. Але не так неприємно, якщо у вас є страховка КАСКО, яка покриє витрати на її усунення.

  Сьогодні деякі власники автомобілів, намагаючись заощадити, обмежуються покупкою страховки для машини типу ОСАГО. Це часта практика, адже автомобільне страхування є обов'язковим правилом для кожного водія, а ОСАГО при цьому коштує набагато дешевше КАСКО. Однак більшість автовласників погано розуміють значення страховки автомобіля та можливі наслідки при ДТП.

  Отже, для початку розглянемо ОСАГО. Завдяки подібній страховці машини, в разі будь-якого ДТП через вину одного водія буде зроблений повний ремонт другого постраждалого автомобіля, що належить іншому водієві. І це добре. Щоб знати вартість такої страховки для свого автомобіля зверніться до однієї зі страхових компаній.

  Виходить, що, оплачуючи таку страховку для свого автомобіля щорічно, ви застрахуєте себе від всіх виплат по ремонту чужих автомобілів в разі ДТП. Однак хто ж подбає про ваші інтереси в подібній ситуації?

  Для цього вам потрібен інший договір по страхуванню автомобіля. І таким договором виступає страховка під назвою КАСКО. Погодьтеся, що биті машини після ДТП далеко не завжди викидаються на звалище. Часто за результатами аварії автомобільні пошкодження не є сильними. І всі прості роботи, на кшталт заміни крила або дверей машини, можна зробити без всяких ризиків для майбутньої керованості транспорту. Однак проблема в наступному – можливо, в даний період часу грошей на такий ремонт у вас немає. Саме з цієї причини дуже зручна страховка КАСКО.

  Крім ДТП є інші неприємні ситуації – викрадення, нещасні випадки, пожежі і т. д. Однак від подібних випадків страховка машини ОСАГО вас не врятує. Щоб отримати фінансову допомогу в цих випадках, власник автомобіля повинен купити таку страховку для машини, як КАСКО. Страховка КАСКО не є обов'язковою та купується на добровільній основі.

  Страхування для туристів: чи є в цьому сенс?

  Грип в подорож – це, мінімум, сумно. Але не так сумно, якщо у вас є туристична страховка, завдяки якій ваше лікування буде безкоштовним.

  Головні проблеми дітей в подорожах – це запальні захворювання дихальних шляхів. На отит, тонзиліт та фарингіт припадає 30% дитячих страхових випадків. За ними слідують гостра респіраторна інфекція, гастрит та травми. Найчастіше діти хворіють в Болгарії, Іспанії та Таїланді – статистика пов'язана з популярністю цих напрямків у пар з дітьми.

  Як і у випадку з дітьми, на хвороби дихальних шляхів туристів припадає 40% страхових випадків. За ними йдуть переломи, розтягнення та вивихи. На третьому місці захворювання травної системи – на них припадає 16% страхових випадків. Застудитися можна навіть в теплій країні.

  Якщо ви вирішили придбати тур, то більшість туристичних агентств подбає, щоб у ваш пакет було включено страхування. Це вбереже вас від колосальних рахунків за медичне обслуговування в місцевих лікарнях. Завдяки цьому папірцю ви зможете розраховувати на підтримку своєї компанії і в період простої застуди, і під час болючого перелому.

  Та багато хто самостійно організує подорожі – обирає готель та квитки, щоб не звертати до посередників та самостійно організовувати своє дозвілля. Тож про страхування задуматися немає коли. Та що робити, якщо ви орендували байк в Тайланді та впали з нього? Добре, якщо ви не здобули травм, окрім прикрих синців. Але якщо ви збираєтеся їхати в подорож з дітьми, літніми батьками або маєте намір взяти в оренду транспорт, страхування вашого здоров’я не буде зайвим.

  В одній страховій компанії був незвичний випадок. Жінка поїхала на Балі та подзвонила до вітчизняної страхової компанії з проханням отримати страховий поліс. Вже потім компанія дізналася, що дзвінок був зроблений з метою обдурити представників та скористатися різницею в часі між Балі та Україною. Сама жінка і не думала про поліс, поки не врізалася на мопеді та не зламала ногу. Цей приклад може здатися смішним, але не для тієї мандрівниці.

  Як вже було сказано, і діти, і дорослі мають погану звичку хворіти в подорожах. Місцева кухня, що суттєво відрізняється від домашнього борщу, може викликати проблеми зі шлунком. Екстремальні забави на квадрациклах та стрибки з парашутом несуть за собою суттєвий ризик. Тож під час планування своєї мандрівки внесіть в список справ укладення договору зі страховою, аби не втратити великі кошти під час незапланованого лікування за кордоном.

  На що звернути увагу, вибираючи страхову компанію

  Якщо ви вирішили оформити поліс, треба відповідально віднестися до вибору страхової компанії.

  Ліцензія

  У компанії обов'язково повинна бути ліцензія на конкретний вид страхування. Перевірте, чи є ліцензія саме на той вид, який потрібен вам.

  Тарифи

  Дуже низькі тарифи можуть бути ознакою шахрайства. Приблизну вартість поліса можна розрахувати онлайн на сайті страхової компанії. Порахуйте вартість на сайтах різних компаній, звірте цифри. Зверніть увагу: чим більше ризиків передбачено в договорі, тим вище ціна страховки.

  Репутація

  Орієнтуйтеся на відомі компанії з гарною репутацією, які давно працюють на ринку. Опитайте знайомих, почитайте відгуки в інтернеті.

  Умови

  Уважно вивчіть умови страхування. Вимагайте повний варіант договору, оскільки на бланку поліса прописано далеко не всі пункти. Особливу увагу приділіть пункту, де перераховані ознаки страхового випадку. Вивчіть, на що страховка не поширюється. Уточніть у представника компанії процедуру відшкодування збитку в різних ситуаціях, розпитайте про терміни.

  Страхування є обов’язковим у більшості країн Європи. Українські компанії завжди прагнуть підвищити рівень своїх послуг та пропонують різноманітні варіанти для кожного клієнта. Зверніться до консультантів компаній, щоб вони допомогли з вибором поліса, що задовольнить саме ваші потреби.

  Фото rawpixel on Unsplash

  Пов'язано